Gdzie kupić drewnianą podłogę?Podłoga wykonana z drewna ma wiele zalet. Drewno jest naturalne i bardzo ciepłe. Ze względu na piękny rysunek słojów i niepowtarzalną barwę podłoga z drewna wygląda bardzo atrakcyjnie i jest prawdziwą ozdobą każdego pomieszczenia. Możemy wybierać między różnymi gatunkami, zarówno tradycyjnymi jak dąb czy jesion, jak i rzadziej spotykanymi jak akacja czy orzech. Bogata oferta wykończeń pozwala na łatwe dopasowanie wyglądu podłogi do naszego gustu. Podłogi drewniane są łatwe w pielęgnacji i stosunkowo wytrzymałe. Ułożone przez dobrze wybranych fachowców będą nas cieszyć przez wiele lat. Jednak decydując się na podłogę z drewna, powinniśmy pamiętać, że ważne jest miejsce, z którego ją pozyskamy. To, gdzie kupimy podłogę drewnianą, może wpłynąć nie tylko na jej jakość czy cenę, ale również na to, czy będziemy z niej zadowoleni, czy też stanie się naszym utrapieniem. Sprawdźmy, dlaczego jest to tak ważne i gdzie kupować drewnianą podłogę.

 

Dobre parametry drewna

Drewno to materiał, którego własności zmieniają się w zależności od warunków, w jakich przebywa. Przy dużej wilgotności może pęcznieć i zmieniać swój kształt. Również zbyt wysuszone drewno traci swoje pożądane cechy. Może pękać i mocno się kurczyć. Wypaczone drewno często nie będzie się nadawało do użytku. W przypadku podłóg drewnianych bardzo ważne jest więc to, w jaki sposób jest przechowywany materiał. Powinien być bardzo dobrze zabezpieczony przed wpływem warunków zewnętrznych, a jednocześnie pomieszczenia, w których się go składuje, powinny charakteryzować się odpowiednim poziomem wilgotności powietrza i być wyposażone w wentylację, która umożliwia jego dobrą wymianę.

 

Podłogi drewniane, które są sprzedawane w popularnych marketach budowlanych, są często dość kiepsko zabezpieczone, a warunki, w jakich się je trzyma, pozostawiają wiele do życzenia. Także składy drewna, które zajmują się sprzedażą materiału do różnych zastosowań, nie zawsze poświęcają przechowywaniu drewna wystarczająco dużo uwagi.

 

Sprawdzeni sprzedawcy podłóg

Najlepszym miejscem, gdzie możemy kupić drewnianą podłogę, są firmy, które specjalizują się w tego rodzaju działalności. Nie tylko dobrze dbają o warunki przechowywania, ale również bardzo starannie dobierają swój asortyment. W ich ofercie można znaleźć drewno pochodzące od sprawdzonych dostawców, które nie zaskoczy nas złymi parametrami, czy nietrzymaniem wymiarów. W takich firmach możemy również liczyć na fachowe doradztwo w kwestii samego wybieranego drewna, jak i najlepszego sposobu wykończenia. Zwykle w takich miejscach będziemy również mieć bardzo szeroki wybór różnych gatunków.


Wróć do bloga