W jakich pomieszczeniach sprawdzi się drewniana podłoga?Nic nie może równać się z urokiem drewna. Ten naturalny surowiec od lat jest chętnie wykorzystywany przez projektantów wnętrz i służy do tworzenia niebanalnych aranżacji. Elegancki styl połączony z domowym ciepłem zachęcają, aby wykorzystać go w swoim domu. Drewniana podłoga to znakomite wykończenie każdego pomieszczenia – zarówno tego urządzonego nowocześnie, jak i tradycyjnie. Gdzie sprawdzi się ona najlepiej?

Popularność podłogi z drewna

Drewniane podłogi czarują swoją naturalną barwą i widocznymi mniejszymi lub większymi słojami lub sękami. Dlatego od zawsze miały tylu zwolenników – któż nie ma ochoty zbliżyć się do natury w swoim domu? Na uwagę zasługuje także uniwersalność takiej podłogi. Misternie ułożony parkiet z drewna może być chlubą apartamentu, willi czy rezydencji. Panele natomiast można stosować w dowolnym wnętrzu – będą harmonijnie współgrać ze stylem industrialnym, minimalistycznym czy skandynawskim. Warto także pomyśleć o praktycznym aspekcie podłogi drewnianej – te naturalne tworzywo jest antystatyczne i nie sprzyja gromadzeniu się na nim alergenów.

Drewniana podłoga do salonu i sypialni

Salon czy jadalnia to przestrzeń, w której wyśmienicie sprawdzi się podłoga z drewna. Nic w tym dziwnego, gdyż są to pomieszczenia, w których spędza się czas z rodziną, a także gdzie przyjmuje się gości. Dlatego należy zadbać o ich elegancki wygląd – przyczyni się do tego montaż właśnie takiej podłogi. Deski wykonane z litego drewna mogą wytrzymać bardzo duże obciążenia – nie zaszkodzą im przyjęcia z tańcami czy zabawy pełnych energii maluchów. Należy jednak postawić na jego odpowiednie gatunki, takie jak dąb, jesion czy buk.

Miejscem, gdzie można postawić na taką podłogę, jest także sypialnia. Drewno ma właściwości izolacyjne – zapobiega utracie ciepła, a przy okazji tłumi hałas. Zapewni to, że w pomieszczeniu sypialnym zapanuje intymna, sprzyjająca odprężeniu atmosfera.

Drewno do kuchni i łazienki?

Wiele osób myśli, że w tych wnętrzach drewnianej podłodze mogłaby zaszkodzić wilgoć. Nic bardziej mylnego. Wystarczy zdecydować się na panele zrobione z właściwego rodzaju materiału. Do łazienki i kuchni świetnie nadaje się podłoga wykonana z drzewa egzotycznego - na przykład merbau, jatoba, iroko – jest ono odporne na zmiany wilgotności w powietrzu.

 

 


Wróć do bloga